League
2A
Grandview
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Tennis   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
alt2:2018-19 Silver
Grandview Girls Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Roster   |   Coaches   |   Photos

Schedule:
Show Transportation

2018-19 Grandview Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season

  Date Grandview Opponent Result  
Sat, Dec 1 Lady Jag Kickoff Invitational
Sat, Dec 8 Warden Invite
Fri, Dec 21 Columbia Burbank Invite
Grandview 0 Columbia (Burbank) 0
Hermiston, OR 0
Chiawana 0
Ephrata 0
Hanford 0
Kamiakin 0
Kennewick 0
Othello 0
Quincy 0
Richland 0
Toppenish 0
Wapato 0
Walla Walla 0
Sat, Dec 29 Woolley Woman's Tournament
Grandview 0 Sedro-Woolley (Host) 0
Arlington 0
Burlington-Edison 0
Blaine 0
Bellingham 0
Cascade 0
Cedarcrest 0
Camas 0
Concrete 0
Darrington 0
Everett 0
Edmonds-Woodway 0
Ferndale 0
Granite Falls 0
Glacier Peak 0
Issaquah 0
Jackson 0
Kamiak 0
Lynden 0
Lakeside 0
Mariner 0
Mount Baker 0
Marysville-Getchell 0
Meridian 0
Marysville-Pilchuck 0
Mount Vernon 0
Northport 0
Nooksack Valley 0
Oak Harbor 0
Orting 0
Redmond 0
Sehome 0
Snohomish 0
Squalicum 0
Stanwood 0
* Thu, Jan 3 Grandview 0 Wapato 0
Tied
* Thu, Jan 3 Grandview 30 Toppenish 32
Lost
Fri, Jan 4 Kelso Invite
Sat, Jan 5 Kelso Invite
Wed, Jan 9 Granger Mix n Match
* Thu, Jan 10 Grandview 30 Quincy 56
Lost
* Thu, Jan 10 Grandview 0 Othello 0
Tied
* Thu, Jan 10 Grandview 0 Wapato 0
Tied
Fri, Jan 11 Lady Huskie Invite
Grandview 0 Othello (Host) 0
Hermiston, OR 0
Riverside, OR 0
Anacortes 0
Burlington-Edison 0
Bremerton 0
Chiawana 0
Columbia (Burbank) 0
Connell 0
Cashmere 0
Central Valley 0
Davis 0
Ellensburg 0
Eastmont 0
Ephrata 0
Eisenhower 0
Enumclaw 0
East Valley (Yakima) 0
Granger 0
Glacier Peak 0
Hanford 0
Highland 0
Kiona Benton 0
Kennewick 0
Kamiakin 0
Klahowya 0
La Conner 0
Lynden 0
Lakewood 0
Liberty 0
Mount Baker 0
Mead 0
Moses Lake 0
Monroe 0
Newport 0
Naches Valley 0
Pasco 0
Prosser 0
Quincy 0
Republic 0
Richland 0
Royal 0
River View 0
Southridge 0
Sunnyside 0
Snohomish 0
Stanwood 0
Toppenish 0
Tonasket 0
Wahluke 0
Wapato 0
Warden 0
Woodland 0
White River 0
White Swan 0
Walla Walla 0
Yelm 0
Zillah 0
Sat, Jan 12 Lady Huskie Invite
Tue, Jan 15 KiBe Mix $ Match
Sat, Jan 19 Grandview Invite
Grandview Hermiston, OR
Chiawana
Connell
Cashmere
Ephrata
Eastmont
Eisenhower
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Kamiakin
Moses Lake
Othello
Prosser
Pasco
Quincy
Toppenish
Wenatchee
Wapato
Wahluke
Tue, Jan 22 Prosser Mix and Match
* Wed, Jan 23 Grandview 24 Wapato 20
Won

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 1, 12:00 AM
Feb 2, 12:00 AM
Girls Sub-Regionals SOUTH at Sunnyside High School
 Feb 15, 12:00 AM
Feb 16, 12:00 AM
WIAA Mat Classic at Tacoma Dome
Schedules are subject to change, please check back frequently

Copyright Notice: Republishing of schedules in any form is subject to site copyright policy

Copyright 2007-2016 NW1A2BAthletics.com
Advertising Privacy Policy