League
2A & 3A Schools
sch:Archbishop Murphy
Archbishop Murphy Wildcats
12911 39th Ave, SE
Everett, WA   98208
Close School Popup

4A Schools
Cedarcrest
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Track 
Coed Sports:   Cheer   Dance & Drill 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:NW1A2B Silver 6.19
alt2:Silver ad
Girls Wrestling
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season

  Date Cedarcrest Opponent  
Sat, Dec 1 Jamboree
        Weigh-in at 8am
* Mon, Dec 3 Scramble @ Mt. Vernon
Cedarcrest 0 Mount Vernon (Host) 0
Blaine 0
Ferndale 0
Lakewood 0
Nooksack Valley 0
Sedro-Woolley 0
* Tue, Dec 11 Marysville Scramble
Sat, Dec 29 Woolley Woman's Tournament
Cedarcrest 0 Sedro-Woolley (Host) 0
Arlington 0
Burlington-Edison 0
Blaine 0
Bellingham 0
Cascade 0
Camas 0
Concrete 0
Darrington 0
Everett 0
Edmonds-Woodway 0
Ferndale 0
Granite Falls 0
Grandview 0
Glacier Peak 0
Issaquah 0
Jackson 0
Kamiak 0
Lynden 0
Lakeside 0
Mariner 0
Mount Baker 0
Marysville-Getchell 0
Meridian 0
Marysville-Pilchuck 0
Mount Vernon 0
Northport 0
Nooksack Valley 0
Oak Harbor 0
Orting 0
Redmond 0
Sehome 0
Snohomish 0
Squalicum 0
Stanwood 0
* Wed, Jan 9 Scramble @ Lakewood
Cedarcrest 0 Lakewood (Host) 0
Burlington-Edison 0
Ferndale 0
Mount Baker 0
Oak Harbor 0
Fri, Jan 11 KingCo Open
Fri, Jan 11 KingCo Girls Open
* Wed, Jan 16 Scramble at Cascade
Cedarcrest 0 Cascade (Host) 0
Edmonds-Woodway 0
Jackson 0
Kamiak 0
Lynnwood 0
Mariner 0
Mountlake Terrace 0
* Wed, Jan 23 Snohomish Scramble
Sat, Jan 26 Lady Knights Invitational
Cedarcrest 7 Kamiak (Host) 52
Anacortes 17
Arlington 104
Burlington-Edison 84
Blaine 28
Bellingham 44
Ballard 28
Cascade 52
Concrete 3
Darrington 0
Evergreen 25
Edmonds-Woodway 47
Federal Way 128
Granite Falls 25
Glacier Peak 13
Hazen 39
Ingraham 5
Jackson 19
La Conner 19
Lakewood 79
Lynden 104
Lakeside 19
Mariner 3
Mount Baker 0
Marysville-Getchell 5
Monroe 69
Marysville-Pilchuck 0
Mount Rainier 42
Mount Vernon 7
North Thurston 7
Nooksack Valley 7
Naches Valley 28
Oak Harbor 16
Othello 207
Redmond 47
Shorecrest 28
Sehome 0
Spanaway Lake 89
Snohomish 85
Squalicum 0
Stanwood 54
Sedro-Woolley 70
South Whidbey 6
Yelm 103

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 1, 3:30 PM
Feb 2, 9:30 AM
Women's Sub-Regional at North Creek High School
 

Copyright 2007-2016 NW1A2BAthletics.com
Advertising Privacy Policy